Ciepły klimat, rozległe piaszczyste plaże i bajkowe widoki. Bułgaria zachwyca swoim niepowtarzalnym charakterem każdego, kto pragnie poczuć się jak w raju, zrelaksować i spędzić niezapomniane, pełne wrażeń chwile w egzotycznym zakątku świata.

Ostatnimi czasy Bułgaria staje się coraz popularniejszym kierunkiem na odpoczynek. Część odrobinę starszych turystów lub już ich dzieci z sentymentem wspomina wczasy w Bułgarii na które jeździli jeszcze z "zakładowego przydziału". Teraz jednak Bułgaria to całkiem inny kraj, potrafiący zaoferować turystom dobrą bazę hotelową, dodatkowe usługi i rozrywki oraz dbający o jakość usług. Nie trzeba obawiać się starych PRL-owskich hoteli - w większości zostały one odnowione, a wiele z obecnych obiektów znajdujących się w ofercie zostało wybudowane stosunkowo niedawno.

Położone nad Morzem Czarnym państwo sąsiaduje od strony zachodniej z Serbią i Macedonią, od południa z Grecją i Turcją, zaś od Północy z Rumunią.

Turyści przybywający tutaj w sezonie letnim mogą się cieszyć piękną pogodą i ciepłymi temperaturami. Klimat Bułgarii jest umiarkowany ciepły, nad morzem zaś podzwrotnikowy. Najczęściej odwiedzanymi przez podróżnych regionami są bez wątpienia Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski.

Liczne promocje i tzw "last minute" sprzyjają wyszukaniu dla siebie atrakcyjnej cenowo oferty do Bułgarii. Portale czy biura podróży pełne są takich okazji,a  przy odrobinie cierpliwości oraz "zimnej krwi" można upolować coś taniego i do przyzwoitego hotelu. Polecam szukać ofert last minute do Bułgarii w Travelplanet lub na stronach biur turystycznych specjalizujących się w ofertach do Bułgarii - np Wygoda Travel,

Słoneczny Brzeg przyciąga uwagę turystów przede wszystkim przepięknym, najstarszym w państwie miasteczkiem Nessebar. Znajduje się tu charakterystyczny, pochodzący z XVIII w. wiatrak na grobli oraz ruiny murów, które kiedyś otaczały miasto. Nessebar kusi nastrojowym klimatem, pełno tutaj krętych uliczek i zbudowanych częściowo z drewna domów, przykrytych czerwoną dachówką.

Osoby pragnące się poopalać i wypocząć nad brzegiem morza z pewnością zadowoli czysta, piaszczysta i długa na 8 km plaża. Wybrzeże Morza Czarnego oferuje zaś moc atrakcji dla aktywnych turystów. Żeglarstwo, narciarstwo wodne, windsurfing…istnieje także możliwość wynajęcia motorówki lub skutera wodnego.

Słoneczny Brzeg to również idealna opcja dla miłośników życia nocnego oraz rodzin z dziećmi. Zlokalizowanych jest tutaj wiele parków wodnych.

Również Złote Piaski charakteryzują się pięknymi, rozległymi i piaszczystymi plażami. Najpopularniejsze z nich usytuowane są m.in. w takich kurortach jak: Albena, Bałczik oraz Kraniewo. Oprócz zażywania słonecznych kąpieli i uprawiania dostarczających sporą dawkę adrenaliny sportów wodnych, przebywając tutaj warto zobaczyć słynny monastyr Aładża, czyli najbardziej znany, skalny klasztor w Bułgarii oraz katakumby, w których odkryto związane z historią tego miejsca przedmioty.

Ok. 17 km od Złotych Piasków znajduje się przepiękne, zabytkowe miasto Warna. Wybierając się na wycieczkę do tej miejscowości warto zobaczyć m.in. Mauzoleum Władysława III Warneńczyka oraz starówkę, na której zlokalizowane są liczne meczety i ormiańskie cerkwie. Na najmłodszych turystach z pewnością duże wrażenie zrobi wycieczka do delfinarium.

Do najbardziej znanych kurortów w Złotych Piaskach zalicza się także Św. Konstantyna i Helenę, Czajkę oraz Białą.

Bułgaria to idealny kierunek nie tylko na letnie wczasy, również zimą znajduje się tu dużo atrakcji dla głodnych wrażeń tropicieli przygód. Obfitujące w moc emocji ferie można przeżyć np. w Rodopach, czyli zalesionych górach położonych na południu kraju. Również region Blagoewgrad przyciąga turystów bajkowym krajobrazem, zielonymi lasami, wodospadami oraz jaskiniami. Wznoszące się na wysokość aż 2,914 m góry Pirin zachwycą każdego, utworzono tu nawet park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO.

Bułgaria stanowi niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wczasy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.